Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılıkta Dünden Bugüne Ustalarımız Kitabı, Sektöre Değer Katanlar Bölümüyle Beraber Yayınlandı!

Tabelacılık mesleğine, reklamcılığın ve görsel tasarımın köklerine bağlılığını her fırsatta ifade eden, sektörün ortaya çıkmasını ve ilk yıllarından bu yana desteklenmesini sağlayan ustalarla, sektördeki yeni nesli bir araya getirmeye özen gösteren ARED, ilk baskısını 2015 yılında yayınladığı Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılıkta Dünden Bugüne Ustalarımız kitabının kapsamını genişleterek ikinci baskısını da yayınladı.

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılıkta Dünden Bugüne Ustalarımız kitabının ikinci baskısı için çalışmalarına devam eden ARED bu yayınla, sektöre tarihsel bir kaynak daha geliştirme hedefiyle hareket etti ve yeni isim ilaveleriyle birlikte tüm ustalarının işe başlama hikayesini, çıraklık ile ustalık evrelerinde neler yaptığını ve hayata geçirdikleri işleri yeniden kitaplaştırarak FESPA Eurasia 2021 fuarı boyunca dağıttı.

Sektöre Değer Katanlar Bölümü İkinci Baskıya Dahil Edildi

“Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılıkta Dünden Bugüne Ustalarımız” kitabının ikinci baskısında, ARED’in sektörde yaptığı örnek çalışmalarla imalat yapan, konusunda ilk yatırımla sektöre örnek olan, çalışmalara yön veren, istihdam sağlayan, sektörün ekonomik büyüklüğüne katkı koyan, ithalat ve/veya ihracatla sektörün ürünlerinin gelişmesine, çeşitlenmesine ve gelişimine katkı koyan firmaların sahip ve ortaklarını seçmek ve onurlandırmak amacıyla gerçekleştirdiği “Sektöre Değer Katanlar” çalışmasına da yer verildi.

Açıkhava ve Endüstriyel Reklamcılıkta Dünden Bugüne Sektöre Değer Katanlar bölümü için alınan başvurular ARED Denetim ve Disiplin Kurulu Asil Üyeleri ile ARED Başkanından oluşan bir Seçici Kurul tarafından değerlendirilmiş ve ilgili karar gereğince Seçici Kurul’da yer alacak kişilerin görev atamaları gerçekleştirilmişti. ARED Asil Denetim Kurulu Başkanı Mehmet Özbakır (Gama Reklam Sanayi ve Ticaret A.Ş., İstanbul), ARED Asil Denetim Kurulu Başkan Yardımcısı Birol Fedai (Sistem Printing Company, İzmir), ARED Asil Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Pehlivan (Pehlivan Reklam, Adana), ARED Asil Disiplin Kurulu Başkanı Hayrettin Ege (Ores Tan. Sist. San. ve Tic. Ltd. Şti., İstanbul), ARED Asil Disiplin Kurulu Üyesi Mehmet Cankurt (Art Reklam İnş. Teks. San. Tic. Paz. Ltd. Şti., Diyarbakır), ARED Yedek Asil Disiplin Kurulu Üyesi Durmuş Karataş (Karataş Reklam San. ve Tic. Ltd. Şti., Mersin) ve ARED 9. Dönem Başkanı Ahmet Özdemirel’den oluşan Seçici Kurul, oluşan aday listelerinden gerekli değerlendirmeyi gerçekleştirerek çalışmada yer alacak isimleri belirlemişti.

Çalışma başlangıcından bu yana alınan geri dönüş ve Seçici Kurul onay süreci tamamlanan kişiler, özgeçmişleriyle birlikte ARED resmi web sitesinde yayınlandı ve kitaba dahil edildi.